„Motywacja do pracy w środowisku produkcyjnym”
Warsztaty szkoleniowe dla kadry managerskiej niższego i średniego szczebla w firmach produkcyjnych
Motywacja – wstęp
Wśród mechanizmów warunkujących efektywność w środowisku produkcyjnym coraz wyraźniej wyodrębnia się i daje o sobie znać cały kompleks spraw, który zwykliśmy określać pojęciem motywacji do pracy. Oznacza ono „stwarzanie warunków i stosowanie bodźców zmierzających do tego, aby podwładni zachowywali się zgodnie z zamiarem przełożonego, zachowując przy tym poczucie swobody samodzielnych decyzji. W doskonaleniu narzędzi tej motywacji (bodźców i warunków motywacyjnych pracowników liniowych) praktyka produkcyjna dostrzega główne źródło poprawy efektywności, a przebudowę jej systemu traktuje wręcz jako centralny element rozwoju i lojalności pracowników produkcyjnych, jako jej serce. Takie stanowisko w firmach produkcyjnych jest zupełnie naturalne i słuszne. Postawy pracowników produkcyjnych wobec pracy, rozumiane najogólniej jako stany gotowości do działania czy też zainteresowania określonym kierunkiem działań w danej sytuacji, zależą bowiem zasadniczo od charakteru i jakości stosowanych bodźców i intensywności motywacji. Im silniejsze i bogatsze są bodźce i im bardziej złożona i intensywna jest motywacja, tym większa może być mobilizacja energii psychofizycznej podwładnych, wyrażająca się w sile jego reakcji i tym większe natężenie wydatkowania przez niego wysiłku.
Cele szkolenia:
Program szkolenia 2 dni ( 2 x 8 h)
Motywacja jako kluczowa rola kierowania ludźmi i zarządzania sobą w środowisku produkcyjjnym
Indywidualna motywacja mistrza, brygadzisty, lidera i pracownika
Wpływ auto motywacji przełożonego na pracowników liniowych
Motywowanie zespołu na produkcji – czym się różni od innej branży?
Pozytywna i negatywna komunikacja i jej wpływ na motywację
Motywowanie pracowników przy użyciu narzędzi niematerialnych
Najczęstsze błędy w motywowaniu podwładnych
METODY PROWADZENIA WARSZTATÓW:
Szkolenie prowadzone jest metodami warsztatowymi z wykorzystaniem takich form jak:
Zajęcia prowadzone są w formie warsztatowej MMM (maximum wiedzy, maximum umiejętności, maximum swobodnej wymiany doświadczeń i dobrych przykładów z rynku). Omawiane zagadnienia poparte są prezentacjami multimedialnymi i ćwiczeniami doskonalącymi wybrane umiejętności.
WYKŁADOWCĄ NA SZKOLENIU BĘDZIE:
Trener, Konsultant, Coach wspierający procesy wdrażania koncepcji LEAN Manufacturing w firmach produkcyjnych, a także rozwoju kompetencji menedżerskich kadry kierowniczej średniego i niższego szczebla oraz umiejętności osobistych pracowników w środowisku LEAN. Posiada 17 letnie doświadczenie trenerskie, a od 10 lat jego aktywność koncentruje się na szkoleniach skierowanych do firm produkcyjnych. Jest audytorem w projektach rozwojowych na etapie wdrożeń kontroli i oceny.
Wypracował autorskie rozwiązania i opracował szkolenia mające na celu podniesienie standardów komunikacji w środowisku produkcyjnym, wzrost efektywności zarządzania zespołami dla kierowników, brygadzistów, liderów, mistrzów.